СБУ затримала угруповання, яке намагалося захопити владу в Прилуках

Учасники групи намагалися створити у місті так званий "альтернативний" орган місцевого самоврядування
Головне
СБУ затримала угруповання, яке намагалося захопити владу в Прилуках
Фото: СБУ

Служба безпеки України викрила організоване угруповання, яке намагалося сформувати у Прилуках на Чернігівщині псевдодержавне утворення для розхитування суспільно-політичної ситуації в регіоні.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За попередніми даними слідства, учасники групи, до якої входило 9 місцевих жителів, намагалися створити у місті так званий "альтернативний" орган місцевого самоврядування. Для "легалізації" незаконної структури фігуранти розробили підроблені документи, у тому числі статут "міськради".

Організатори групи створили власну сторінку в одній із соціальних мереж, де розміщували інформацію із закликами громадян приєднуватися до псевдодержавного утворення. Також агітатори планували "розформувати" місцеві органи державної влади і місцевого самоврядування на території міста. Для цього вони поширили інформацію про створення так званої "ліквідаційної комісії".

Читайте також

Під час обшуків у помешканнях та підсобних приміщеннях фігурантів правоохоронці виявили оргтехніку, підроблені статутні документи, бланки, посвідчення, печатки, штампи та інші предмети, які підтверджують протиправну діяльність.

Розпочатого кримінальне провадження за статтею про “дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”. Триває досудове розслідування для встановлення інших осіб, причетних до діяльності угруповання.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

У Києві співробітники Служби безпеки України затримали шахраїв, які за гроші пропонували фейкове працевлаштування помічниками народних депутатів від "Слуги народу".

1