Шаталова: в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ

В українських лікарнях наявні понад 4 тисячі апаратів ШВЛ, з них наразі задіяні менше 10%
Шаталова: в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ
Лікарня (фото: Pexels)
8 Жовтня 2020, 18:26
читать на русском

У медичних закладах України наявні понад 4 тисячі апаратів штучної вентиляції легенів, готових до надання медичної допомоги. З них наразі задіяні 372, тобто — менш ніж 10% від загальної кількості. Про це повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Наразі в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ. На сьогоднішній ранок у медичних закладах були задіяні близько 10% із загальної кількості відповідного обладнання. Усі інші апарати також готові до використання у разі потреби в них, враховуючи щоденний приріст госпіталізації та тривожну динаміку, — цитує заступницю міністра урядовий портал.

Читайте також

Шаталова наголосила, що МОЗ не має на меті "скоріше як-небудь витратити кошти Фонду боротьби з COVID-19", а витратити їх максимально ефективно, та підкреслила, що наразі не йдеться про жодний дефіцит апаратів ШВЛ в українських лікарнях.

За її словами, закупівлі обладнання для медичних закладів держави продовжуються через ДП "Медичні закупівлі України", що є одержувачем бюджетних закупівель по всім централізованим закупівлям з Фонду боротьби з COVID.

Читайте також

Також заступник міністра додала, що 30 вересня ДП "Медичні закупівлі України" підписало договір щодо придбання 100 апаратів штучної вентиляції легень. Другий договір на ще 100 одиниць було погоджено МОЗ України 5 жовтня.

Нагадаємо, минулого тижня Кабінет міністрів України підтримав ініціативу МОЗ та ухвалив проект постанови про перерозподіл видатків держбюджету, яким передбачається виділення майже 253 млн грн на збільшення потужностей лабораторій з діагностики коронавірусної інфекції COVID-19. Видатки проводитимуться за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку на реалізацію проекту "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей".

1