Ще одна вакцина від COVID-19 виявилась ефективною

Учасники випробувань перенесли вакцинацію без серйозних побічних дій
Важливо
Ще одна вакцина від COVID-19 виявилась ефективною
Вакцина (фото: Pan American Health Organization)
16 Листопада, 15:43
читать на русском

Потенційна вакцина від COVID-19 американської фармацевтичної компанії Moderna показала високу ефективність на рівні 94,5%. Цей показник досягнутий в ході третьої фази випробувань.

Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії Moderna.

У випробуваннях в США взяли участь понад 30 тисяч людей. Під час вакцинації на проміжному етапі COVID-19 виявили у 95 осіб. При цьому 90 випадків припали на контрольну групу, якій вводили плацебо.

Таким чином, серед тих, хто справді був вакцинований, заразилися тільки п'ять осіб. І навіть у цьому випадку захворювання у них протікало в легкій формі.

Це поворотний момент в розробці нашої вакцини. Результат проміжного аналізу дав нам перше клінічне підтвердження того, що наша вакцина може запобігати захворювання COVID-19, в тому числі у важкій формі, - заявив гендиректор Moderna Стефан Бансель.

У компанії стверджують, що учасники випробувань перенесли вакцинацію без серйозних побічних дій. Але частина випробовуваних скаржилася на короткочасні болі в м'язах і суглобах, головний біль, біль і почервоніння шкіри в місці ін'єкції.

Moderna зазначає, що в міру надходження даних оцінка ефективності буде змінюватися. Найближчим часом компанія звернеться в Управління з контролю за продуктами й ліками США за дозволом використовувати вакцину mRNA-1273 в надзвичайних ситуаціях.

Також у них планах випустити до кінця року 20 млн дох вакцини для вакцинації в США. У наступному році планують випустити від 500 млн до 1 млрд доз.

Нагадаємо, що виробники вакцини проти коронавірусу Pfizer та їх німецький партнер BioNTech заявили, що їхня вакцина проти COVID-19 показує значно кращі результати, ніж більшість експертів сподівалися, і на 90% ефективніша.