Що буде з цінами на продукти перед Новим роком: прогноз економістів

Економіст Олег Пензин розповів, що буде з цінами перед новорічними святами.
Головне
Що буде з цінами на продукти перед Новим роком: прогноз економістів
1 Грудня 2023, 09:40
читать на русском

Перед новорічними святами в Україні можуть зрости ціни на деякі продукти, на які різко зросте попит. Зокрема, на делікатеси, ікру, червону рибу, м’ясні вироби.

Про це в коментарі сайту ТСН.ua розповів економіст Олег Пензин.

“Буде певний ажіотаж напевно на м’ясні вироби, тому що якраз перед святами збільшиться їх споживання. Навряд чи хтось буде підіймати ціни на картоплю, моркву, буряк і капусту, борщовий набір, тому що його багато є. Може щось подорожчає по рибі, це традиційно у нас. Тобто є певні фокусні речі, які однозначно трошки дорожчають перед святами, тому що в нас на них різко збільшується попит”, — каже економіст.

Він зазначив, що на зростання цін не впливатиме блокування польського кордону. Крім того, воно не буде постійним.

“У нас же як правило так: люди купують достатньо багато перед святами, а в першу декаду взагалі в магазини ніхто не ходить. Доїдають те, що наготували. Тобто ріст цін до свят компенсується. Тим більше, що в нас різдвяні свята будуть до Нового року. Так що, я не думаю, що ціни будуть зростати сильно, та і доходів немає таких великих. Це буде в межах тих речей, які ми постійно маємо”, — розповів Пензин.

Нагадаємо, головне різдвяне дерево України вберуть у два міксовані основні кольори – білий та зелений. Поки не відомо кому буде присвячена цьогорічна ялинка та її основна тематика. Також у секреті тримають те, якими будуть на ній новорічні іграшки.

Читайте також

1