Шкільні бібліотеки уздовж лінії розмежування отримали від військових понад 30 тисяч книг

Серед подарованих книг – сучасні підручники з української мови та історії України
Шкільні бібліотеки уздовж лінії розмежування отримали від військових понад 30 тисяч книг
Фото: Facebook / Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation
30 Вересня 2020, 23:13
читать на русском

Військові передали понад тридцять тисяч книг шкільним бібліотекам уздовж лінії розмежування.

За ініціативи Командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченка у прифронтових містечках та селах до Всеукраїнського дня бібліотек була проведена акція із передачі книжок до місцевих шкіл. Тож понад тридцять тисяч різноманітних видань, наданих державним підприємством «Центр захисту інформаційного простору України», були подаровані школярам Донбасу.

Про це повідомляє пресцентр ООС.

Серед книг, подарованих учням загальноосвітніх шкіл Донецької та Луганської областей, – сучасні підручники з української мови та історії України, а також біографії відомих вітчизняних постатей та історії міст з описом унікальних подій. Окрему увагу приділено сучасній історії нашої країни, російсько-українській війні, визволенню міст Сходу українськими захисниками, історії героїчної оборони летовищ Луганська та Донецька, спогадам батьків загиблих воїнів. Художня та науково-популярна література містить реальні історії, високі зразки мужності, сили духу, самопожертви та героїзму захисників нашої землі.

Читайте також

"Микола Хвильовий", "Іван Мазепа", "Володимир Мономах", "Павло Скоропадський", "Соломія Крушельницька", "Розмовляй українською правильно", "Цікавинки укрмови", "Легенди Харкова", "Легенди Одеси", "Ці дивовижні українці", "Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи", "100 важливих подій історії України", "Добровольці. Доба героїв", "Слов’янськ. Початок війни", "Щоденник військового лікаря" – це лише мала частка різноманіття літератури, яку вже отримали учні.

Символічно, що в усіх прифронтових містечках і селищах ці книги школярам вручали захисники, які безпосередньо брали участь у визволенні міст, що були окуповані збройними формуваннями Російської Федерації. До прикладу, воїни однієї з бригад, яка наразі виконує бойові завдання в районі ООС, разом із іншими бойовими підрозділами визволяли такі міста, як Сіверськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк та інші. Тож днями ці воїни передали учням 1-ї та 2-ї миронівських шкіл певну кількість книг. Вони впевнені, що подаровані книжки сприятимуть патріотичному вихованню школярів прифронтових районів.

Читайте також

Хтось із учнів народився під час війни, левова частка – тільки-но пішли до школи, а хтось готувався до випускних іспитів. Для цих дітей це не просто книги – це підручники із патріотизму, розкриття героїзму постатей різних поколінь, історії героїчних подвигів, якими пишаються всі українці. А на реальних прикладах наших воїнів – армійців, добровольців, волонтерів, медиків, батьків захисників – і повинна виховуватися молодь.

Нагадаємо, 27 вересня повідомлялося, що в Луганській області у зоні ООС троє українських військових підірвалися на невідомому вибуховому пристрої, Пораненим надали медичну допомогу та доправили до лікарні.

Також на Донбасі підірвався на мінно-вибуховому пристрої офіцер окупаційних військ Російської Федерації. Йому відірвало ногу, повідомили у Міноборони України. Відомо, що він підірвався на вибухівці, яку встановили терористи.