Шмигаль назвав п'ять кроків уряду для стабільного опалювального сезону

В уряді обіцяють обійтися без зростання комунальних тарифів
Головне
Шмигаль назвав п'ять кроків уряду для стабільного опалювального сезону
Опалення Фото: Рexels
24 Вересня 2021, 12:43
читать на русском

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, про "чіткий план" уряду щодо стабільного проходження опалювального сезону, який складається з п’яти кроків.

Про це він повідомив під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

Перше. Тарифи на газ для населення незмінні. У травні ми запустили річний продукт для людей, де ціна на весь рік складає менш ніж 8 грн. Незалежно від коливань ціни на біржах чи хабах, ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року, — сказав він.

Шмигаль зазначив, що в Україні ціна стабільна — менш ніж 8 грн за кубічний метр, хоча у Європі зараз ціна вже перевищує 25 грн за кубічний метр.

Друге. Тарифи на тепло та гарячу воду встановлює місцева влада. Ми забезпечили всі умови, аби підвищення тарифів не відбулося, і будемо на цьому наполягати. Державна компанія "Нафтогаз" пропонує трирічний контракт по 7,42 грн за куб газу для цього опалювального сезону. Ця ціна так само не буде збільшуватися і не залежить від ситуації на біржах, — додав керівник уряду.

За його словами, у місцевих керівників немає об’єктивних підстав підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду, оскільки вже 70% теплокомуненерго уклали трирічні контракти з "Нафтогазом". Він додав, що уряд зі свого боку працює над питанням компенсації для ТКЕ різниці в тарифах, а також в питанні реструктуризації тієї заборгованості, яка існує в цих підприємств.

Третє. Уряд знизив тарифи на електроенергію для 80% домогосподарств з 1 жовтня. Тариф складе 1,44 грн за кВт-год для тих, хто споживає менш як 250 кВт-год на місяць. Для тих, хто споживає більше — тариф залишиться без змін, — зазначив він.

Шмигаль також наголосив, що субсидії отримають усі, хто їх потребує.

Четверте. Уряд разом із народними депутатами запропонував додатково цього року виділити 12 млрд грн на програму субсидій. Субсидії отримають всі, хто їх дійсно потребує — це близько 3 млн домогосподарств, — пообіцяв він.

За словами Шмигаля, до початку опалювального сезону в держави вистачає коштів на всі виплати, і жодної заборгованості по субсидіях немає.

П’яте. Україна готова до опалювального сезону. Технічна готовність регіонів становить вже понад 90%. Запаси газу в підземних газосховищах України перевищили 18,5 млрд кубічних метрів. Для порівняння: у 2018 році запаси складали 17,1 млрд кубів. У 2017 році — 16,8 млрд кубів.  Так само як і торік, ми спокійно пройдемо цей опалювальний період, — резюмував прем'єр.

Раніше директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Белявський також заявляв, що в Україні до кінця квітня 2022 року ціна на газ для населення та для тепловиробників не підвищуватиметься.

Читайте також