Шмигаль сказав, що буде з цінами на тепло під час опалювального сезону

В уряді обіцяють стримати тарифи
Шмигаль сказав, що буде з цінами на тепло під час опалювального сезону
Опалення (Фото: Високий замок)
14 Вересня 2021, 13:45
читать на русском

Підготовка до опалювального сезону триває згідно з графіком, і уряд робить низку кроків, щоб не допустити зміни тарифів на енергоносії для населення.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції.

За його словами, сьогодні на світових ринках ціна на газ б’є рекорди й за деякими договорами вже перевищує 700 доларів за 1000 куб. м. Однак, запевнив, він, уряд та НАК "Нафтогаз" гарантують, що ціна на газ для населення не зміниться і буде лишатися на рівні, зафіксованому річними контрактами - 7,96 грн.

Шмигаль також пообіцяв, що тарифи на теплопостачання та водопостачання не збільшуватимуться і залишаться на минулорічному рівні. Зокрема, теплокомуненерго запропонована ціна на газ на рівні 7,44 грн.

Тарифи у сфері теплопостачання — це зона відповідальності органів місцевого самоврядування. Саме місцева влада визначає тарифи та шукає компенсатори, для цього місцеві бюджети мають значний ресурс. Цього року доходи місцевих бюджетів становлять 509 млрд грн, це майже половина від державного бюджету. Зі свого боку уряд робить низку кроків, щоб не допустити збільшення тарифів. Зокрема, зараз працюємо над компенсацію ТКЕ різниці в тарифах, — сказав глава Кабміну.

Нагадаємо, нещодавно у "Нафтогазі" повідомили, що в опалювальний сезон ціна за газ для населення України становитиме 7,4 гривні.

Читайте також

1