"Штраф Зеленського": Конституційний суд відкрив провадження

Президента хочуть покарати за відвідування кафе без маски
Головне
"Штраф Зеленського": Конституційний суд відкрив провадження
Зеленський у кафе Фото: скрін з відео
11 Листопада, 10:17
читать на русском

Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у відповідь на запит офіційно розтлумачити положення Конституції щодо можливого притягнення президента України до адміністративної відповідальності.

Про це КСУ повідомив у відповідь на запит "Радіо Свобода".

Ухвалою Третьої колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 року №231-3(І)/2020 відкрито конституційне провадження в цій справі, – розповіли у КСУ.

Ще у червні Хмельницький міськрайонний суд звернувся до Верховного суду з проханням скликати пленум, щоб вирішити, чи потрібно звертатися до Конституційного суду щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України ("Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень").

Хмельницький міськрайонний суд цікавиться, чи можливо притягнути президента (досьє Зеленського) до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень.

18 вересня пленум Верховного суду вирішив звернутися з цим питанням до Конституційного суду.

Зеленський у кафе

Зеленський у кафе Фото: Офіс президента

Нагадаємо, 3 червня під час робочої поїздки до Хмельницького президент із делегацією попив кави всередині приміщення місцевого кафе не зважаючи на карантинні обмеження.

Кафе відвідали: президент України Володимир Зеленський, керівник Офісу президента Андрій Єрмак (досьє на Єрмака), його перший заступник Сергій Трофімов, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко (досьє Ляшка), голова Хмельницької обласної держадміністрації Дмитро Габінета та хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

10 червня поліція склала адміністративний протокол на власника кафе та відвідувачів, включно з президентом.

Порушення правил щодо карантину людей тягне за собою накладення штрафу на громадян – від 17 000 до 34 000 гривень.