Штучний інтелект може передбачити, як згортатимуться білки

Програма отримала назву AlphaFold
Штучний інтелект може передбачити, як згортатимуться білки
Штучний інтелект (фото: ecotech)
Компанія з розробки штучного інтелекту DeepMind, яка є власністю Alphabet, розробила програмне забезпечення, що з точністю може передбачити, як згортатимуться білки.

Про це повідомляє CNBC.

Програма отримала назву AlphaFold.

Зазначається, що спрогнозувати форму, в яку згорнеться білок, важливо, оскільки це визначає їхню функцію і майже всі захворювання, включаючи рак та деменцію, пов’язані з функціонуванням білків.

Точно передбачити, як білки згортаються, дуже складно, - зазначила професор Дженет Торнтон із Європейського інституту біоінформатики.

Читайте також

За словами співзасновника і гендиректора DeepMind Деміса Хассабіса, кінцевою метою компанії завжди було створення штучного інтелекту, який можна буде використовувати для кращого розуміння світу та прискорення темпів наукових відкриттів.

Нагадаємо, що технічний директор компанії Facebook Майк Шрупфер заявив, що спеціальне програмне забезпечення на основі штучного інтелекту знаходить 94,7% контенту з риторикою ненависті, який видаляється з платформи.

За словами Шрупфера, минулого року такий показник становив 80,5%, а у 2017 році взагалі лише 24%.

Зазначається, що у соціальних мережах, які зазнали неабиякої критики через недостатню активність щодо видалення контенту з мовою ненависті, вже працюють тисячі модераторів, які виявляють таку інформацію у вигляді постів, фото та відео на платформах.