Скільки ще триватиме війна та які сценарії завершення: новий прогноз від Арестовича

Росія вичерпує свої сили, необхідні для наступу
Скільки ще триватиме війна та які сценарії завершення: новий прогноз від Арестовича
Олексій Арестович / Фото: president.gov.ua
15 Травня 2022, 08:33
читать на русском

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович вже не прогнозує, скільки ще буде тривати війна. Але каже, що Росія вже не має сил для наступу та переходить до позиційної війни.

Про це Арестович сказав у розмові з російським журналістом і правозахисником Марком Фейгіним.

Невідомо скільки триватиме війна. Можу сказати напевно, що Росія проводить останній або передостанній наступ оперативного рівня в найближчі декілька місяців у цьому конфлікті. Він зараз закінчується. Здихають в районі Ізюма. І це все, — зазначив він.

За його словами, активні бойові дії змінить позиційна війна зі спробами росіян накопичити сили і знову піти в якийсь оперативний наступ. Але для цього необхідні декілька місяців точно. Хоча резерви у РФ є — десь 15 батальйонно-тактичних груп.

Радник глави ОП визнав, що інколи помиляється у прогнозах, але вважає, що причина цьому — жахливий ідіотизм російського командування.

Вони можуть і їх (15 БТГ резерву. — Ред.) кинути в бій. Але більшого ідіотизму не знайдеш в історії. Але після цього точно все. "Позиційка". Вони не можуть наступати, бо у них вже немає сил, ми не можемо наступати, бо у нас ще немає сил. Ситуація, схожа з тією, яка була від 2015 року, тільки фронт не 500 км, а 1300. Але тоді було два "Мінська", як гирі на ногах і не було західної допомоги, — підсумував радник керівника ОП.

Нагадаємо, що міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна входить у довготривалу фазу війни з росією.

Читайте також

1