"Слуги народу" хочуть достроково відкликати 61 депутата

Ці депутати не відвідують засідання рад та не голосують відповідно до рішень фракції
Головне
"Слуги народу" хочуть достроково відкликати 61 депутата
Олена Шуляк Фото: sluga-narodu.com
18 Січня 2022, 19:23
читать на русском

Політична партія "Слуга народу" на підставі даних обласних парторганізацій підготувала попередній список із 61 депутата місцевих рад, до якого може бути застосовано процедуру імперативного мандата, що передбачає дострокове відкликання депутата.

Про це повідомила глава політсили Олена Шуляк у коментарі "Інтерфакс-Україна".

Уже є попередні списки від обласних організацій щодо депутатів місцевих рад, до яких може бути застосовано процедуру імперативного мандата. Станом на сьогодні в цьому списку 61 особа з усієї України. Але зараз щодо кожного конкретного випадку ми розглядаємо кандидатів, тому, звісно, ця цифра може бути змінена і в бік збільшення, і в бік зменшення, - сказала Шуляк.

Нардеп уточнила, що загалом кількість депутатів місцевих рад від "Слуги народу" становить 6 тис. 407, тому 61 депутат, поданий обласними організаціями на імперативний мандат, - це дуже невеликий відсоток.

Водночас вона зазначила, що партія планує 27 січня провести засідання одного зі своїх керівних органів - Національної ради громад, членами якої є голови всіх обласних організацій і міських організації міст Києва і Кривого Рогу Дніпропетровської області, на якому й обговорюватимуться безпосередньо кандидатури місцевих депутатів, щодо яких застосовуватиметься імперативний мандат.

Згідно з законодавством, імперативний мандат застосовується у разі, якщо депутат не ввійшов до фракції, був виключений з неї або коли він не голосує відповідно до рішень фракції. Водночас ми обов'язково моніторимо ситуацію щодо того, чи працює місцевий депутат узагалі, тому що якщо він не відвідує засідань без поважної причини, то він не повинен представляти інтереси виборців, оскільки просто не виконує своїх обов'язків, - пояснила Шуляк.

Нагадаємо, політична партія "Слуга народу" має намір на початку лютого 2022 року ухвалити перші рішення про застосування імперативного мандата до місцевих депутатів від політичної сили.

1