Соціальні мережі борються із дезінформацією вакцини від коронавірусу

Вони блокують фейки або оперативно прибирають
Соціальні мережі борються із дезінформацією вакцини від коронавірусу
Соціальні мережі – Facebook, Twitter (фото: pexels)
11 Грудня 2020, 02:13
читать на русском
Facebook, Google, Microsoft, Twitter та TikTok намагаються обмежити використання своїх ресурсів для поширення хибної або неправдивої інформації у сфері вакцинації.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії у контексті дотримання медіаплатформами Кодексу поведінки проти поширення дезінформації навколо коронакризи.

Онлайн-платформи підвищили вимоги до прозорості інформації щодо вакцин та її надходження з авторизованих джерел, оперативно прибирають зі своїх продуктів або блокують інформацію, що має на меті посіяти недовіру до медзакладів та вселити страх перед вакцинацією.

Ми всі відповідаємо за стримування пандемії COVID-19 та за протидію дезінформації, яка може зашкодити здоров’ю. Доповіді платформ підвищують прозорість цих зусиль і є кроком у вірному напрямку. Надалі план дій європейської демократії передбачає посилення цього Кодексу поведінки у протидії дезінформації та дає змогу створити постійні рамкові правила для моніторингу такої діяльності, - зазначила віцепрезидент Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова.

Читайте також

Європейська сторона наголосила, що головна увага приділяється запобіганню поширенню дезінформації саме про застосування вакцин від коронавірусу, оскільки чутки, острах та хибне ставлення людей до вакцинації можуть завдати особливо значної шкоди для всієї системи громадського здоров’я. Тож уся інформація щодо вакцин має ґрунтуватися на достовірних даних та наукових висновках щодо їх безпечності й ефективності.

Нагадаємо, в Україні від початку пандемії COVID-19 за матеріалами Служби безпеки України зареєстровано 99 кримінальних проваджень стосовно злочинів і зловживань на пандемії.

1