Справа ПриватБанку: прокуратура оголосила підозру ексголові банку та двом топчиновникам

Їх підозрюють у розтраті понад 85 млн грн
Важливо
Справа ПриватБанку: прокуратура оголосила підозру ексголові банку та двом топчиновникам
НАБУ Фото: nabu.gov.ua
15 Липня 2022, 19:53
читать на русском

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 15 липня повідомила про новий епізод "справи ПриватБанку".

Зазначається, що НАБУ та САП повідомили ексголові ПриватБанку, його першому заступнику та керівнику департаменту про підозру у розтраті грошових коштів ПАТ КБ "ПриватБанк" на суму 85,2 млн грн на користь пов’язаної компанії.

За даними слідства, ексголова правління банку, його перший заступник та два керівники департаментів банку у грудні 2016 року за день до визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з банком компаній.

Кошти перерахували декількома траншами на дві різні компанії. 85,2 млн грн – на рахунок однієї пов'язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 млн грн – на користь іншої.

Стосовно епізоду розтрати 136,8 млн грн – детективи вже повідомляли про підозру в лютому 2021 року. За час розслідування НАБУ і САП встановили нові факти, і виявили додаткову розтрату у понад 85 млн грн. Таким чином, загальна сума збитків за двома епізодами становить близько 223 млн грн. Ці кошти учасники схеми згодом вивели за кордон з метою легалізації, - кажуть у прокуратурі.

15 липня НАБУ і САП повідомили про підозру керівника департаменту операційного напрямку банку (ч. 5 ст. 191, ч.3 ст. 209 КК України). Цього ж дня повідомлено про зміну підозр та про нові підозри вже встановленим учасникам схеми із розкрадання коштів ПриватБанку, а саме:

  • ексголові правління ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч. 1,2 ст. 366 КК України);
  • експершому заступнику голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • колишній керівниці департаменту фінансового менеджменту ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • колишній керівниці департаменту міжбанківських операцій ПАТ КБ "ПриватБанк" (ч. 5 ст. 191 КК України).

У НАБУ зазначають, що у роботі детективів і прокурорів перебуває ще один епізод, пов’язаний з розкраданням коштів ПриватБанку. У грудні 2016 року, напередодні його націоналізації, ексголова правління ПриватБанку розпорядився перерахувати кошти з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам. В результаті банку завдали збитків на суму близько 315 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ). Для прикриття фактичної розтрати коштів банку і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов'язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Загалом на сьогодні до кримінальної відповідальності в трьох епізодах справи ПриватБанку притягнуто шістьох осіб: колишній голова правління фінустанови, два його заступники та три керівники департаментів. Ексочільник ПриватБанку є підозрюваним у всіх епізодах, пов’язаних з розтратою коштів.

Нагадаємо, колишнього голову правління ПАТ КБ "ПриватБанк" Олександра Дубілета підозрюють у розтраті коштів "ПриватБанку". Він – один із п’ятьох підозрюваних і цій справі й одразу у двох епізодах: розтраті понад 136 млн грн через схему страхових виплат і так званої акредитивної схеми, через яку "ПриватБанк" втратив 314,9 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ).

У НАБУ вважають, що посадовці ПриватБанку підробили банківські документи, внесли несанкціоновані зміни у баланс банку, у раніше створені електронні документи в електронній системі банку, аби потім приховати цей злочин.

Читайте також