Стало відомо, коли в Україні добудують завод з виробництва "Байрактарів"

Орієнтовно завод має запрацювати у 2023 році
Стало відомо, коли в Україні добудують завод з виробництва "Байрактарів"
Байрактар
28 Жовтня 2022, 15:25
читать на русском

Виконавчий директор турецької компанії Baykar Халук Байрактар заявив, що його компанія планує завершити будівництво свого заводу з виробництва безпілотників в Україні за два роки.

Про це повідомляє Reuters.

"Наш план реалізується. Зараз у нас є архітектурний проєкт. Фаза детального проєктування закінчена. І ми будемо рухатися власне до будівництва. Протягом двох років ми хотіли б його закінчити", — сказав Халук Байрактар у кулуарах оборонної виставки SAHA в Стамбулі.

Він також зазначив, що цього року його компанія, що виробляє безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 та Akinci, отримає близько 1 мільярда доларів експортних доходів, що приблизно на 50% більше, ніж було торік. За словами Байрактара, отримані кошти компанія вкладе в розширення виробничих ліній.

"Наші виробничі потужності з TB2 становлять 20 одиниць на місяць. На 2023 рік наша ціль – робити мінімум 30 одиниць на місяць", — сказав він.

Халук Байрактар також заявив, що дослідження та розробка швидкого безпілотного винищувача Kizilelma, який, на думку аналітиків, має значно розширені можливості для повільних розвідувальних і ракетоносних безпілотних літальних апаратів, також пожвавляться. За його словами, перший політ цього винищувача очікується в найближчі місяці.

Він також додав, що випробування безпілотника TB3, що є версією TB2, адаптованою до короткої злітно-посадкової смуги, будуть завершені до кінця 2023 року.

Нагадаємо, що до парламенту на ратифікацію направили двосторонню угоду щодо будівництва заводу "Байрактарів" в Україні.

Турецька компанія BAYKAR не продаватиме Польщі Bayraktar, гроші на який збирали активісти. Компанія вирішила надати безпілотник безплатно.

Читайте також