Стало відомо, як отримати фінансову компенсацію за надання житла переселенцям

Виплати можна отримати по програмі Прихисток через платіжну систему PrivatMoney
Стало відомо, як отримати фінансову компенсацію за надання житла переселенцям
Гроші, купюри (фото: УНІАН)

Українці, які прихистили внутрішньо переміщених людей, зможуть отримати грошову компенсацію.

Про це повідомили в пресслужбі ПриватБанку.

Українці, які надали прихисток переселенцям, можуть отримати кошти від Товариства Червоного Хреста України в рамках співпраці між Міністерством розвитку громад та територій України, Міжнародною Федерацією Червоного Хреста та Червоного Півмясяця та ТЧХУ, - йшлося в повідомленні.

Зазначили, що виплату компенсацій можна буде отримати по програмі Прихисток через платіжну систему PrivatMoney.

Компенсацію можуть отримати власники житлових приміщень, які безоплатно розміщують у них внутрішньо переміщених осіб (гість повинен мати статус ВПО). Розмір компенсації становить 14.77 грн за одну особу на добу, 450 грн за одну особу на місяць. Кошти будуть перераховані переказом на банківський рахунок через платіжну систему PrivatMoney, - пояснили в пресслужбі.

Таким чином отримати компенсації можна наступним чином:

  • Зареєструвати своє житло на сайті: https://prykhystok.gov.ua/, не пізніше наступного дня подати заяву до органів місцевого самоврядування (виконавчого комітету), вказавши ім'я та по-батькові кожної з розміщених осіб та додаючи копії документів, що посвідчують їх особи.
  • В день припинення розміщення внутрішньопереміщеної особи або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку проживаючих осіб.
  • Звернутись до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення для отримання грошової допомоги.

Нагадаємо, в Україні й надалі надаватимуть грошову допомогу переселенцям, проте розмір виплат залишиться без змін - 2 та 3 тисячі гривень.

Читайте також

1