Степанов: медична система не витримає 30 тисяч хворих на добу

Це вимагатиме введення повного локдауну
Важливо
Степанов: медична система не витримає 30 тисяч хворих на добу
Коронавірус, лікарняні ліжка на стадіоні (фото: Pexels)
21 Листопада, 19:00
читать на русском
Медична система України не витримає навантаження при зростанні кількості хворих на COVID-19 до 30 тис. на добу — в цьому випадку МОЗ вимагатиме введення більш жорстких обмежувальних заходів.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

Якщо буде загроза повного колапсу медичної системи, то ми наполягатимемо на введенні більш жорстких заходів. Для нас головний показник — це кількість людей, які госпіталізуються. Якщо виходити із сьогоднішнього відсотка важких хворих, котрі потрапляють у лікарню, то, думаю, показник майже 30 тис. хворих на добу впродовж певного періоду може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему, — сказав Степанов.

Він (досьє Максима Степанова) зазначив, що можливості вітчизняної медичної системи щодо виділення лікарняних ліжок для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на сьогодні становлять 75-80 тис. Станом на 20 листопада у лікарнях перебували 27 902 пацієнти з підозрою або підтвердженим діагнозом "коронавірусна хвороба".

Ми знайшли можливості збільшити кількість ліжок у лікарнях для прийому хворих на COVID-19. Якщо йшлося про 51 тис. ліжок, то зараз говоримо про те, що до 75-80 тис. у цілому по країні може бути розгорнуто ліжко-місць. Тобто потужності медичної системи будуть збільшені, — уточнив міністр.

Він підкреслив, що дотримання встановлених у країні протиепідемічних правил, зокрема передбачених карантином вихідного дня, дозволить уникнути колапсу медичної системи та введення повного локдауну.

Я абсолютно впевнений, і такої ж думки наші епідеміологи: якщо ми будемо дотримуватися заходів, введених у країні, то зможемо уповільнити розповсюдження COVID-19. Якщо зупинимося на 12-13 тис. нових випадків на добу, то наша система це витримає, — наголосив очільник МОЗ.

Нагадаємо, що МОЗ розраховує, що карантин вихідного дня проявить свою ефективність через 14 днів після його запровадження з 14 листопада.