ТЦ "Ocean Plaza" переходить у власність держави

ВАКС конфіскував активи російського олігарха Ротенберга
Головне
ТЦ "Ocean Plaza" переходить у власність держави
ТРЦ Ocean Plaza Фото: https://www.facebook.com/OceanPlaza
20 Березня 2023, 15:30
читать на русском

Вищий антикорупційний суд України ухвалив рішення про конфіскацію українських активів російського олігарха Аркадія Ротенберга.

Про це повідомив у Telegram народний депутат, голова парламентської фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія.

За його словами, рішення набере чинності через 10 днів, якщо сторона відповідача не захоче оскаржити його в апеляційному порядку. Але шансів на успіх у них немає.

“Майно близького друга Путіна перейде у власність держави й буде передане в управління Фонду держмайна. Ми попереджали, що російські олігархи заплатять за злочини проти України. У гру вступають механізми притягнення росіян до юридичної відповідальності. Маємо нарешті міжнародний ордер на арешт Путіна, судові вироки проти російських олігархів. Далі буде більше. Ми змусимо їх за все заплатити”, – наголосив Арахамія.

Вартість вилучених активів становить 300 млн дол.

Встановлено, що Ротенберг входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва рф і брав безпосередню участь в будівництві так званого «Кримського мосту».

Крім того, він причетний до фінансування промислового виробництва боєприпасів для окупаційних угруповань країни-агресора, які воюють проти України.

Встановлено, що підсанкційний російський олігарх управляв акціями київського торговельного центру через підконтрольні комерційні структури в Україні і за кордоном.

Таким чином він намагався приховати своє відношення до українських активів.

Нагадаємо, Ротенберг – четвертий російський олігарх, у якого може бути конфісковано активи в Україні. До цього ВАКС уже стягнув активи виробника зброї Володимира Євтушенкова; власника заводу, який допомагав виготовляти титан для російської оборонки, Михайла Шелкова та Олега Дерипаски, у якого, зокрема, конфіскували Миколаївський глиноземний завод (наразі розглядається апеляція).

Ротенберга називають близьким другом Путіна. Саме з ним пов’язують будівництво Кримського мосту. В жовтні 2022 року до Ротенберга було застосовано санкції РНБО.

Читайте також

1