Трійця 4 червня: що треба освячувати в церкві

У церкву на Зелені свята несуть букети з квітів і трав
Трійця 4 червня: що треба освячувати в церкві
Трійця фото: УНІАН
2 Червня 2023, 10:25
читать на русском

4 червня християни східного обряду відзначатимуть Трійцю. Кожного року дата святкування змінюється, оскільки вона залежить від дати свята Воскресіння Христового. Свято Трійці вважається одним з найважливіших християнських свят. Свята Трійця — ім'я Живого Бога в православ'ї, Єдиного в Трьох Особах, іпостасях Божества, Отці, Сину і Святому Дусі.

Що треба святити у церкві на Трійцю

В народі Трійцю ще називають Зеленими святами, бо вона символізує пробудження природи та її повернення до життя. Відбувається освячення зілля на Трійцю — заведено із квітів та трав робити букет своїми руками.

За народною традицією хати прикрашали квітами та рослинами, які освячували у храмі. Освятити у церкві можна такі рослини:

  • Аїр – за легендою, він приносить удачу. Його стебла треба розкидати по підлозі в усіх кімнатах. Вважається, що троїцький аїр надає оселі позитивної енергетики.
  • Чебрець – вважається жіночою та Богородицькою рослиною. Особливий дар чебрецю відчують ті, хто мріє про міцний шлюб: в давнину чебрець носили як оберіг, щоб зустріти своє кохання.
  • Пижмо – за віруванням наших предків ця рослина захищає від привороту. Але пижмо має й практичне застосування – воно відлякує міль.
  • Любисток – наші пращури вірили у те, що він захищає оселю злих сил та наврочень.
  • Полин – існує повір'я, що якщо повісити полин над дверима, то домівка буде захищена від темних сил. Також заведено використовувати полин, щоб в домівках не заводилися миші та таргани.
  • М'ята – рослина має заспокійливу дію та притягує до оселі злагоду.

Нагадаємо, Архієрейський собор ПЦУ вирішив остаточно перейти на новий церковний календар – новоюліанський, якого дотримуються переважна більшість помісних православних церков, включно зі Вселенським патріархатом. Свята відзначатимуться по-новому з початку православного церковного року – з 1 вересня 2023. Але це не забороняє окремим парафіям дотримуватися старого календаря – кожна церковна громада сама може визначати дати святкування релігійних свят будуть відзначати за новими датами.

Читайте також

1