У 2023 році зарплати військових залишаться без змін

Про зростання заробітних плат військовослужбовців наступного року наразі мова не йде
Важливо
У 2023 році зарплати військових залишаться без змін
ЗСУ, Збройні сили України, українські військові / Фото: president.gov.ua
9 Листопада 2022, 15:29
читать на русском

У наступному році зарплата військових залишиться на нинішньому рівні. Водночас збережуться всі доплати і надбавки. передбачені законодавством.

Про це на брифінгу повідомив народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у Верховній раді України Федір Веніславський.

Треба сказати, що практично всі військові формування, що виконують завдання захисту територіальної цілісності та державного суверенітету України, з початку повномасштабної агресії збільшилися у своїй кількості. Тобто мобілізація відбулася не лише до ЗСУ, а й до Державної прикордонної служби та інших складових. Відповідно на складові секторів безпеки та формування передбачено збільшення фінансування по всіх напрямках. Тому говорити про збільшення заробітних плат, на превеликий жаль, навряд ми можемо. Треба враховувати ту кількість військовослужбовців, що на сьогодні виконує свої завдання… Це значно більше, ніж було на початку війни, коли ми встановили 260 тис. військовослужбовців", - заявив він.

За його словами, оборонний бюджет України на наступний рік передбачає 43% усіх видатків. Та цей бюджет має дві складові.

Це заробітні платити та грошове утримання військовослужбовців, соціальні гарантії, пов'язані з пораненням і загибеллю військовослужбовців для родин. Друге - це військова техніка та озброєння, матеріально-технічне забезпечення", - сказав Веніславський.

Нардеп запевнив, що всі надбавки та заробітні плати будуть виплачуватися і наступного року.

Обсяг фінансування, що зараз є для військовослужбовців, безперечно, має бути збережений. Ми на це націлювалися (приймаючи бюджет га 2023 рік). Тому виплати бойових (15 тис. грн) та додаткових 30 тис. грн - будуть. Я думаю, ми збережемо це на тому рівні, що був запропонований. І це, напевно, є оптимальним з точку зору можливостей держави та потреб соціального та матеріального захисту військовослужбовців", - додав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський збільшив зарплату військовослужбовців до 100 тисяч гривень на місяць на період війни.

Читайте також