У Білорусі провели "таємну" інавгурацію Лукашенка

Про церемонію не повідомляли завчасно і невідомо, хто з іноземних лідерів був на ній присутній
У Білорусі провели "таємну" інавгурацію Лукашенка
Олександр Лукашенко (фото з відкритих джеред)
23 Вересня 2020, 12:44
читать на русском

У середу, 23 вересня, у Палаці Незалежності у Мінську провели інавгурацію Олександра Лукашенка на посаду президента Білорусі.

Про це повідомило державне агентство БелТА.

"Поклавши праву руку на Конституцію, Олександр Лукашенко виголосив присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про прийняття присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила Олександру Лукашенко посвідчення президента Республіки Білорусь", - йдеться у повідомленні.

Також Лукашенко оголосив промову.

"У цей урочистий день президент дає клятву на вірність Батьківщині і народу з особливим почуттям. У ньому дуже багато гордості за білорусів, які з честю пройшли випробування на міцність, перш за все, своїх переконань. День обіймання посади президента - це день нашої з вами перемоги, переконливої і доленосної. Ми не просто вибирали президента країни - ми захищали наші цінності, наше мирне життя, суверенітет і незалежність. І в цьому плані ми маємо ще чимало зробити", - заявив він.

Відомо, що офіційні представники завчасно не повідомили про інавгурацію.

Читайте також

Також журналісти помітили, що до Палацу Незалежності стягнули силовиків, і туди прибув кортеж Лукашенка.

Нагадаємо, церемонію провели на тлі протестів у Білорусі. Вже майже місяць в країні тривають протести проти результатів виборів. Протестувальники впевнені, що Лукашенко не переміг ці вибори та вимагають перевибори.

Крім того, Євросоюз відмовився визнавати Лукашенка президентом Білорусі. А ООН вимагає зупинити насильство на вулицях.