У центрах масової вакцинації України з'явились вакцини від Pfizer

Україна очікує отримати близько 1 млн доз вакцини Comirnaty до кінця липня
У центрах масової вакцинації України з'явились вакцини від Pfizer
COVID-вакцина Pfizer/BioNTech Фото: NHEE News

У центрах масової вакцинації українців почали щеплювати антиковідною вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вона буде доступна усім охочим з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Україна очікує отримати близько 1 млн доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech від COVID-19 до кінця липня, тому Міністерство охорони здоров’я вирішило зробити цю вакцину доступною для широкого загалу, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в Україні щодня працює до двох тисяч пунктів щеплень, де використовують вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech, яку постачають в однодозних флаконах і яка не вимагає наднизьких температур зберігання, що робить її зручною для використання в таких пунктах.

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що усі вакцини, які використовує Україна, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, є безпечними та захищають від важкого перебігу, ускладнень та смерті від COVID-19.

За даними останніх досліджень, вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech продемонструвала ефективність у 83,5% у запобіганні симптоматичних захворювань на COVID-19 та 100%-ефективність у попередженні госпіталізації та смерті. Тож не зволікайте, допоможіть своїм літнім родичам та знайомим записатися до зручних для них пунктів щеплень та за можливості робіть щеплення самі, поки до нас не дісталася хвиля захворювань на новий небезпечніший штам коронавірусу "Дельта", - зазначив Кузін.

Нагадаємо, що у центрах масової вакцинації проти COVID-19 планують щеплювати громадян не китайською вакциною CoronaVac, а новим препаратом. Також готуються зміни до організації самого процесу.

Читайте також