У гідрометцентрі не прогнозують сильних морозів взимку

Зими в Україні стають щороку теплішими
У гідрометцентрі не прогнозують сильних морозів взимку
Погода, зима (Фото: Shutterstock)
17 Жовтня 2022, 18:19
читать на русском

За даними Укргідрометцентру, ймовірність тривалих холодів у зимовий період в Україні є мінімальною. Натомість цілком ймовірні короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб.

Про це повідомляє видання zn.ua

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віра Балабух прогнозує теплу зиму.

Очікується, що зима в Україні буде теплою. Усі останні роки ми не бачимо суворих зим. У нас практично не було зими у 2019-20 роках. І всі наступні та попередні зими були також теплими. Температура повітря постійно підвищується, і особливо це помітно в зимовий період, – сказала метеоролог.

Очікується, що січень буде найхолоднішим місяцем.

Однак лякатися не варто, - його середня за місяць температура може на 2 градуси Цельсія перевищувати кліматичну норму й коливатись у межах від +1…+2 °С на півдні країни, до -2… -3 °С на північному сході та сході, - зауважила Балабух.

За її прогнозом, у грудні середня за місяць температура може коливатися від -1...-2 °С до +3 °С і вище.

При цьому на значній території країни, за винятком північних, східних областей і Карпатського регіону, середня температура повітря у грудні може бути додатною - від 0 до +3 °С, - повідомила фахівець.

За її словами, у лютому теж буде не дуже холодно: середня за місяць температура повітря коливатиметься від +2 °С на півдні до -2 °С на північному сході.

Можна очікувати, що аномально висока температура повітря в грудні та лютому сприятиме зменшенню тривалості та суворості холодного періоду, а отже й опалювального сезону, - додала Балабух.

Нагадаємо, в  Україні погода почне погіршуватися вже наступного тижня - в регіонах дощитиме, місцями падатиме мокрий сніг.

1