У Кабміні обговорять Національну економічну стратегію України-2030

Відбудеться публічне представлення ключових ідей НЕС-2030
Важливо
У Кабміні обговорять Національну економічну стратегію України-2030
Презентація (Фото: pexels)

З 22 січня до 10 лютого у Кабінеті Міністрів України проходитиме обговорення напрацювань Національної економічної стратегії-2030, що розробляється робочою групою уряду на платформі Центру економічного відновлення.

Про це повідомили на урядовому порталі України.

Протягом двох тижнів під час публічних заходів за участю представників уряду, Верховної Ради та Офісу президента відбудеться публічне представлення ключових ідей НЕС-2030 та обговорення шляхів її імплементації.

Процес створення НЕС-2030 був безпрецедентно відкритим та прозорим. Над документом працювали близько 400 фахівців з різних сфер — як бізнесу, так і відомих аналітичних центрів, think-tanks, неурядових організацій, державних органів, - розповіли у Кабміні.

Задля розроблення НЕС-2030 аналітики провели понад 500 інтерв’ю з експертами та десятки стратегічних сесій, вивчили досвід Великої Британії, Німеччини, Польщі, Австралії, арабських країн, де подібні довгострокові економічні стратегії вже успішно реалізовані. Цей документ не тільки показує економічний потенціал держави, але й пропонує  конкретні механізми для його реалізації з чіткими строками та KPI. Це — підхід розвинутих країн до створення подібних стратегічних документів.

За результатами обговорення планується розробити та подати на розгляд Кабміну проєкт рішення щодо формування економічної політики до 2030 року, обговорити пріоритетні заходи в Плані дій уряду на 2021-2023 роки та визначити пріоритетні закони, які мають бути ухвалені парламентом протягом наступних трьох років.

Основними пунктами обговорення стануть:

  • Інвестиційна привабливість, ринки капіталу та макроекономічна стабільність;
  • Підтримка креативних індустрій та індустрії гостинності;
  • Розвиток підприємницької культури та регуляторна політика;
  • Розвиток енергетичного сектору, видобувна промисловість та ефективний захист довкілля;
  • Промисловість, транспорт та інфраструктура;
  • Міжнародна економічна політика та торгівля (Експортно-кредитне агентство); Цифрова економіка та Інформаційно-комп’ютерні технології;
  • Управління державною та комунальною власністю;
  • Реінтеграція тимчасово окупованих територій України;
  • Розвиток агросектору.

Довідка: Національна економічна стратегія — це головні вектори, за якими розвиватиметься економіка України у найближчі 10 років: стимули для промисловості, агросектору, видобування, IT та R&D, інфраструктури та внутрішніх перевезень, енергетичного сектору.

Читайте також

Нагадаємо, 23 грудня Кабінет міністрів затвердив концепцію економічного розвитку Донецької і Луганської областей. Відповідно до прийнятої концепції, стратегія її реалізації повинна бути підготовлена у шестимісячний строк Міністерством юстиції спільно з центральними та місцевими органами влади.