У Києві за тиждень встановлено чотири погодні рекорди

Минулого року у столиці зафіксовано 25 рекордів
У Києві за тиждень встановлено чотири погодні рекорди
Київ Фото: kyivcity.gov.ua

З початку нового року у Києві зафіксовано вже чотири температурні рекорди - два максимальні значення температури та два середньодобові.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

За даними фахівців, 5 січня у Києві вперше за 142 роки середньодобова температура повітря становила +6,5 градусів, що на 0,7 градуса вище рекордного значення температури для цього дня 1961 року. Кліматична норма перевищена на 9,1°, що відповідає погоді початку квітня.

Зазначається, що максимальна температура у столиці піднялась до +10,7 градуса, перевищивши попередній рекорд для цього дня 1925 року на 2,3 градуса.

Також в обсерваторії підбили погодні підсумки 2021 року у столиці.

За даними спостережень метеостанції обсерваторії середньорічна температура у Києві становила +9,2°С, що на 0,2°С більше кліматичної норми 1991-2020 рр. Він увійшов лише у двадцятку найтепліших з 1881 року.

Впродовж семи місяців року спостерігались позитивні відхилення температури повітря порівняно з середніми багаторічними показниками, а п’ять місяців продемонстрували від'ємні відхилення від неї. Особливо відзначились липень і листопад, які мали найбільші відхилення від середньобагаторічних показників відповідно на 3,3°С та 2,2°С, - кажуть кліматологи.

Зазначається, що найхолодніше минулого року було 20 січня – мінус 20,2°С, найспекотніше – 24 червня, коли температура у затінку сягнула +35,5°С.

Загалом у 2021 році у Києві було зафіксовано 25 температурних рекордів, причому найбільше їх було у січні і червні – відповідно 9 та 10.

Опадів на проспекті Науки, 37 випало 533 мм, що відповідає 86 % кліматичної норми. 2021 рік увійшов у двадцятку найсухіших. Однак у часі опади розподілились дуже нерівномірно – майже дві місячні норми у січні та лютому, а у червні та жовтні їх кількість не перевищила і 32% від середніх багаторічних показників. - розповіли фахівці.

Нагадаємо, провідні метеорологи світу вважають, що середня глобальна температура в наступному році буде на 0,97-1,21 градуса вище середнього значення в доіндустріальний період.

Читайте також

1