У Китаї тестують робота-хірурга, який "спеціалізується" на гінекології

Робот-хірург дозволяє зменшити операційні травми та прискорити одужання хворих
У Китаї тестують робота-хірурга, який "спеціалізується" на гінекології
Робот-хірург (Фото: Naked science)
3 Вересня 2021, 03:28
читать на русском

Ендоскопічний хірургічний робот, розроблений китайською компанією Edge Medical Robotics Co., Ltd., випробовують у гінекологічних відділеннях у двох лікарнях в Китаї.

Про це повідомляє Сіньхуа.

За допомогою цього робота гінекологи зможуть якісніше виконувати операції, ніж традиційним методом. Роботизована хірургія дозволить зменшити хірургічні травми та ускладнення після операцій, а також прискорити процес одужання пацієнтів.

Головний виконавчий директор компанії Edge Medical Robotics Ван Цзяньчень назвав нову розробку важливим кроком на шляху розвитку вітчизняних медичних технологій. Він зазначив, що через технологічні бар'єри на китайському ринку хірургічних роботів тривалий час домінувала іноземна продукція.

Наразі лише кілька великих лікарень у Китаї дозволили собі придбати хірургів-роботів для гінекологічних та акушерських операцій. Високі витрати роблять такі роботизовані операції недоступними для більшості пацієнтів, що обмежує розвиток роботизованої хірургії в Китаї, - сказав Цзяньчень.

Нагадаємо, у березні у львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні робот-хірург Da Vinci прооперував дитину.

Читайте також