У квітні тарифи на електроенергію не зростатимуть - Міненерго

Рішення про подорожчання електроенергії поки що немає
Головне
У квітні тарифи на електроенергію не зростатимуть - Міненерго
Електроенергія (Фото: pexels)
1 Квітня 2023, 13:14
читать на русском

До кінця квітня 2023 року тарифи на електроенергію для українців підвищуватися не будуть – Кабмін України подовжив дію механізму покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на ринку електроенергії, яким регулюється тариф на електрику для населення до 30 квітня.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Міністерства енергетики України.

Так, згідно з рішенням Кабміну, тарифи на світло залишаться такими:

  • 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год — для домогосподарств, які споживають до 250 кВт-год (включно) на місяць
  • 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год — для домогосподарств, які споживають понад 250 кВт-год (включно) на місяць

Для колективних побутових споживачів та гуртожитків (за весь обсяг споживання) тариф на електроенергію встановлено у розмірі 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-годину

Варто зазначити, що населення має бути готовим до підвищення тарифів на електроенергію, оскільки наразі вони не відображають справжньої собівартості виробництва, транспортування та розподілу. Однак, точний час підвищення тарифів ще не визначено і залишається невідомим.

Нагадаємо,  в уряді розглядається кілька різних концепцій лібералізації ринку електроенергії. Найрадикальніша з цих концепцій передбачає встановлення ринкових цін. Інші передбачають різноманітні графіки підвищення цін для того, щоб пом’якшити наслідки таких підвищень для споживачів. Однак усі вони передбачають, що так чи інакше, але ціна на світло "підросте" мало не в 4 рази.

Читайте також