У лікарнях України відтепер офіційно працюватимуть капелани

Вони можуть надавати допомогу не лише пацієнтам, а також їхнім рідним та медперсоналу
Важливо
У лікарнях України відтепер офіційно працюватимуть капелани
25 Жовтня 2022, 17:27
читать на русском

У лікарнях України відтепер офіційно працюватимуть капелани – військові священнослужителі.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта. У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу, - зазначає МОЗ.

Відтепер до Національного класифікатора медичних інтервенцій включено такий вид втручання з підтримки пацієнтів, як духовна опіка, що, зокрема, є невіддільною складовою паліативної допомоги.

Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їхніх сімей та медичних працівників й інший лікарняний персонал. Водночас капеланські служби формуються із обов'язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі.

Перших капеланів офіційно прийняли на роботу до медзакладів Івано-Франківщини, Київщини та Львівщини.

У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу, - йдеться у повідомленні.

Серед вимог до осіб, які обійматимуть посаду капелана у медзакладах – вища богословська освіта, а також досвід проходження післядипломної клінічної підготовки.

Нагадаємо, у грудні 2021 року Зеленський підписав Закон України "Про Службу військового капеланства" № 1915-ІХ, який парламент ухвалив 30 листопада. За словами глави держави, це був великий запит від релігійної спільноти й наших військових.

1