У Мінагрополітики прогнозують падіння цін на гречку до 60 гривень

Здешевшання гречки українці мають відчути вже у листопаді
У Мінагрополітики прогнозують падіння цін на гречку до 60 гривень
Гречка
18 Жовтня 2022, 20:38
читать на русском

Вартість гречки в Україні незабаром може знизитися до 60–70 грн за кілограм. Крім того, збережеться її експортний потенціал. Цьому сприятиме хороший врожай культури.

Про це директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак розповів в ефірі “Суспільне. Новини“.

Наразі до переробних підприємств поступає гречка з нового врожаю. Є перспективи, що ціна знизиться до 60–70 грн за кілограм, – зазначив він.

За його словами, найбільше гречки намолотили аграрії саме Сумщини – 15,5 тис. тонн. Хоча й зі збором врожаю в прифронтових і прикордонних зонах є певні труднощі через безпеку працівників та частково зруйновану інфраструктуру. Далі слідують Житомирщина та Хмельниччина – кожна з областей вже зібрала по 15,2 тис. тонн гречки.

Загалом гречки станом на зараз зібрали понад 120 тис. тонн. Очікується її у цьому сезоні понад 150 тис. тонн.

Ігорь Віштак додав, що дощовий вересень затримав на два тижні збір пізньої групи зернових. Проте за підсумками цьогорічного врожаю буде повністю забезпечено внутрішню потребу України в зернових, олійних та цукрі. Крім того, буде збережено потужний експортний потенціал.

Нагадаємо, що з настанням осені чимало українців мають проблеми з ціновою доступністю продовольства. Ціни значно зросли на окремі продукти.