У Міносвіти пояснили, як проводитимуть НМТ у разі повітряної тривоги

У разі повітряної тривоги тестування призупинятимуть
Важливо
У Міносвіти пояснили, як проводитимуть НМТ у разі повітряної тривоги
Освіта, студенти, навчання Фото: Startup Stock Photos з Pexels
14 Липня 2022, 17:54
читать на русском

Національне мультимедійне тестування (НМТ) цьогоріч відбуватиметься у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах, а в разі повітряної тривоги буде призупинено, а учасники разом з інструкторами перейдуть до укриттів.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

Однією з найважливіших вимог для створення тимчасових екзаменаційних центрів була наявність укриттів цивільного захисту в будівлях, де відбуватиметься складання НМТ, або поблизу них. У разі повітряної тривоги тестування буде призупинено, учасники разом з інструкторами перейдуть до укриттів. Якщо повітряна тривога буде нетривалою, учасники повернуться до виконання НМТ, продовживши роботу з того завдання, на якому тестування було призупинене. Якщо ж тривога буде тривалою, учасникам буде запропоновано пройти тест у межах додаткової сесії, - пояснили у МОН.

Міносвіти повідомляє, що цьогоріч тестування вступників до закладів освіти України відбуватиметься у спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи.

У тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ) працюватимуть відповідальний за ТЕЦ, помічник відповідального за ТЕЦ (ІТ-фахівець), а в кожній аудиторії тестування забезпечуватиме старший інструктор.

Попередньо заплановано, що основна сесія НМТ відбуватиметься у 21 області України та місті Києві. Нині неможливо провести НМТ в АР Крим, Донецькій, Луганській і Херсонській областях, місті Севастополь.

НМТ за кордоном буде проведено так само як і в Україні, тобто у спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх складатимуть.

Провести основну сесію тестування заплановано в таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія і Швеція.

Додаткову сесію НМТ учасники зможуть складати у Фінляндії (місто Гельсінкі) й Люксембурзі (місто Люксембург), США (місто Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, та місто Сакраменто, штат Каліфорнія), Словенії (місто Марібор), Німеччині (місто Берлін), Швейцарії (місто Берн), Туреччині (місто Анкара), Грузії (місто Тбілісі), Греції (місто Афіни), Канаді (місто Едмонтон, місто Торонто).

Під час додаткової сесії тимчасові екзаменаційні центри створять не в усіх країнах, у яких буде проведено НМТ в основну сесію. Так, з огляду на особливості роботи партнерських інституцій в Ірландії, Італії, Іспанії, Нідерландах, Швеції, Румунії, Словаччині, учасники матимуть змогу скласти тест лише в межах основної сесії НМТ.

Нагадаємо, що освітній омбудсмен Сергій Горбачов пояснив, хто відповідатиме за безпеку під час складання національного мультипредметного тесту.

Читайте також

1