У МОЗ пояснили, чи треба вакцинувати дітей від грипу

Щеплення залишається найкращою профілактикою цього захворювання серед усіх вікових категорій
У МОЗ пояснили, чи треба вакцинувати дітей від грипу
Вакцинація дітей (фото: УНІАН)
31 Січня 2023, 21:21
читать на русском

Діти належать до групи ризику, для якої грип становить найбільшу небезпеку. Тому найкраща профілактика цього захворювання – щорічна вакцинація, що посилює здатність організму протистояти вірусам грипу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Дітям щеплення проти грипу можна починати робити з шести місяців. Варто звернути увагу на рекомендації щодо віку дитини. Є вакцини, якими можна щепити дітей віком від трьох років, а іншими – від шести місяців.

Якщо дитина до дев’яти років не була вакцинована і не хворіла на грип, то потрібні робити дві дози вакцини з інтервалом в один місяць. Усім іншим достатньо однієї.

Оптимальний час для щеплень – початок осені (вересень – жовтень). Можна вакцинуватися і в більш пізні терміни – впродовж усього сезону грипу, що зазвичай триває з жовтня до травня наступного року.

Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Вакцина для щеплень повинна бути цьогорічною. Підійде та, яка є в доступі у вашому медичному закладі.

Віруси постійно змінюються і мутують, тому щороку весною ВООЗ прогнозує, які саме різновиди вірусів будуть розповсюджені в період підвищення захворюваності, і саме їх виробники включають до вакцин на наступний сезон.

Перед імунізацією потрібно проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Вакцини проти грипу можна придбати в аптеці і зробити щеплення після консультації з педіатром чи з сімейним лікарем. Також можна звернутися за щепленням у приватну клініку, в якій є необхідні вакцини.

Нагадаємо, в Україні продовжує зростати кількість хворих на грип. Здебільшого фіксують грип А типу H1N1, але вже є хворі грипом В.

Читайте також