У МОЗ розповіли, як голосувати українцям на самооізоляції

В країні велика кількість людей перебуває на самоізоляції
У МОЗ розповіли, як голосувати українцям на самооізоляції
Степанов Максим
17 Жовтня, 15:29 246
читать на русском
Українцям, які бажають проголосувати на виборах 25 жовтня, але перебувають на самоізоляції, необхідно до 23 жовтня подати до виборчої комісії відповідну заяву з довідкою від медичної установи про стан здоров’я.

Про це повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Вже наступної неділі, 25 жовтня, у нас по всій країні будуть відбуватися місцеві вибори. Ми хочемо, щоб вони пройшли максимально безпечно для здоров’я українців, оскільки ці вибори будуть відрізнятися від усіх попередніх. В таких умовах ми їх ще не проводили, в умовах такого додаткового виклику, як COVID-19, - сказав він.

Степанов зазначив, що Міністерство охорони здоров’я надало відповідні рекомендації щодо проведення виборів ЦВК, Київській міській держадміністрації й обласним держадміністраціям, які стосуються технічних моментів. А також пояснив, як саме будуть голосувати виборці, що перебувають на самоізоляції, яким рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування.

Виборцям, які бажають проголосувати за місцем перебування, необхідно не пізніше 20:00 останньої п’ятниці перед днем виборів, 23 жовтня, подати заяву до виборчої дільниці з доданою довідкою медичної установи про стан здоров’я, - пояснив він.

Степанов також додав, що це необхідно, аби відповідна виборча дільниця на своєму засіданні ухвалила рішення щодо їхнього включення до витягу із списку виборців для голосування за місцем їх перебування. Виборцю, який знаходиться на самоізоляції, щоб проголосувати, необхідно мати від лікаря або закладу охорони здоров’я виписку з медичної карти або витяг з реєстру медичних записів про направлення рецептів електронної системи охорони здоров’я.

Водночас він наголосив, що так акцентує на цьому питанні, тому що в країні велика кількість людей перебуває на самоізоляції.

Нагадаємо, що Центральна виборчі комісія рекомендує приходити на виборчі дільниці з паспортом старого зразку або ІD-карту. Паспорти з програми "Дія" краще не використовувати.