У МОЗ заявили, що перевірка наявності COVID-сертифікату є законною

Ця процедура не порушує закон про медичну таємницю
У МОЗ заявили, що перевірка наявності COVID-сертифікату є законною
Ковід-сертифікат на Дії Фото: https://t.me/virus_stories/449
6 Листопада 2021, 18:47
читать на русском

У МОЗ заявили, що правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон про медичну таємницю.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я, зазначивши, що у соцмережах періодично можна побачити відео та публікації, де вказується, що пред'явлення COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. За словами авторів таких дописів, ніхто не може вимагати показати відповідний документ, оскільки це порушення прав громадян. Дехто навіть вступає у словесний конфлікт з поліцією, екіпажем транспорту чи співробітниками громадських закладів.

Міністерство охорони здоров’я наголосило, що відповідно до статті 39-1 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає. Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон, - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою наявність COVID-документу не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

Нагадаємо, що українські гірськолижні курорти цього року будуть приймати лише відвідувачів з COVID-документами. Такі ж правила діятимуть і для відвідування канатних доріг.

Читайте також