У російському СІЗО погіршилося здоров'я політв'язня-українця Газієва

Омбудсманка Денісова закликала РФ забезпечити йому необхідну меддопомогу
У російському СІЗО погіршилося здоров'я політв'язня-українця Газієва
Політв’язень Сервет Газієв Фото: facebook.com/denisovaombudsman

У кримського татарина Сервета Газієва - українського політв’язня, якого незаконно утримують в російському СІЗО в Ростовській області, стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, адвокат Газієва повідомив, що у його підзахисного стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя. Лікар швидкої, яку викликали в слідчий ізолятор, це заперечив. Сказав, що Сервет цілком здоровий та не потребує допомоги.

Наш співгромадянин також скаржився на загострення хронічних захворювань: шлунково-кишкового тракту, хвороби ніг, суглобів, серцеві та головні болі. Однак звернення до адміністрації СІЗО про надання необхідної медичної допомоги та проведення кваліфікованого лікарського огляду ігноруються. Вищевказані дії розцінюю як катування і нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, - написала Денісова.

Вона звернулася до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Сервета Газієва, зокрема, забезпечити йому необхідну медичну допомогу, в тому числі госпіталізувати в стаціонар медзакладу, де провести медичне обстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з взяттям під варту, через критичний стан українця.

Від генерального прокурора РФ Ігоря Краснова вимагаю надати правову оцінку злочинним діям з боку адміністрації СІЗО-5 міста Ростова-на-Дону та притягнути винних до кримінальної відповідальності. Закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на РФ з вимогою негайного звільнення усіх бранців Кремля, - зазначила омбудсманка.

Нагадаємо, у Росії та на окупованих територіях 405 громадян України перебуває у неволі. Серед них 30 жінок та 44 військовослужбовці.

Читайте також

1