У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення Гетманцева

Ініціаторами виступили нардепи з депутатської групи "За майбутнє"
У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення Гетманцева
Данило Гетманцев (фото: УНІАН)
18 Листопада, 13:47
читать на русском

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови, яким передбачено відкликання з посади голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики народного депутата від партії "Слуга народу" Данила Гетманцева.

Про це йдеться на офіційному порталі Верховної Ради України.

Проєкт постанови №4393 зареєстрували 17 листопада, серед його ініціаторів — нардепи від депутатських груп "Довіра" і "За майбутнє", а також представники "Європейської солідарності".

На думку Гетманцева, постанова пов’язана з тим, що він виступив категорично проти законопроєкту про зменшення ставки ПДВ для аграріїв. Він заявив, що група "Довіра" представляє одного з великих українських аграріїв. Про це він повідомив у коментарі "НВ".

На засіданні комітету ми розглядали законопроєкт № 3656 про зменшення ставки ПДВ для аграріїв. Він надає пільги по ПДВ в розмірі 14%, хоча ПДВ для всіх — 20%. Ми виступили категорично проти. На жаль, в них було більше голосів на комітеті, вони провели законопроєкт і винесли до зали. У нас голосів не вистачило, я виступив категорично проти, — розповів голова комітету.

Гетманцев зазначив, що Верховна Рада не має права надавати пільги "одній з небагатьох галузей, яка добре заробляє, у важкий для країни час".

За його словами, проєкт постанови не відповідає регламенту Ради, тому що його потрібно подавати за погодженням з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим або лідером фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією. Також постанову може подавати лише голова Верховної Ради або комітет, а такої постанови ні від комітету, ні від глави ВР не було. Він зазначив, що це ініціатива окремих депутатів.

Нагадаємо, що голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат України Данило Гетманцев повідомив, що Рада не вкладається у встановлені Бюджетним кодексом терміни розгляду проєкту державного бюджету на 2021 рік.