У застосунку "Дія" можна отримати статус переселенця та оформити виплати

У "Дії" запустили комплексну послугу для внутрішньо переміщених осіб, яким через війну довелося покинути домівку
Головне
У застосунку "Дія" можна отримати статус переселенця та оформити виплати
Застосунок Дія Фото: thedigital.gov.ua
19 Квітня 2022, 17:58
читать на русском

У застосунку "Дія" можна за кілька кліків отримати статус внутрішньо переміщеної особи та виплати від держави для себе та своїх дітей.

Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

Зазначається, що у "Дії" запустили комплексну послугу для внутрішньо переміщених осіб, яким через війну вам довелося покинути домівку та евакуюватися в більш безпечні регіони України.

Ви можете отримати в Дії за кілька кліків статус ВПО та виплату від держави — для себе та своїх дітей, - йдеться у повідомленні.

Виплати для ВПО передбачені щомісячно в розмірі 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей. Допомогу можна отримати на картку єПідтримка та витратити на будь-які категорії товарів або ж зняти готівку. Щоб скористатися послугою, треба оновити застосунок.

Як отримати послугу для ВПО в застосунку "Дія"?

  1. Зайдіть у Дію та натисніть "Послуги", далі "Отримати статус ВПО".
  2. Вкажіть своє поточне місцеперебування, підтвердьте геолокацію та натисніть "Продовжити". Геолокація потрібна лише один раз, лише в межах комплексної послуги ВПО.
  3. Якщо маєте дитину, можете отримати статус переселенця і для неї — свідоцтво про народження підтягнеться в Дію або ж ви можете додати його вручну Якщо ж дітей у вас немає, натисніть "Зареєструватися без дітей".
  4. Виберіть картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу. Раптом у вас ще немає картки єПідтримка, оформте її в одному з банків-партнерів.
  5. Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту.

Після усіх виконаних кроків довідка ВПО зʼявиться у "Дії" поруч з іншими цифровими документами, а кошти буде виплачено на картку єПідтримка.

Послуга наразі доступна для українців, які раніше не мали статусу ВПО. Команда "Дії" працює в турборежимі, щоб усі внутрішні переселенці могли отримати довідку та грошову допомогу онлайн, - наголосили у Мінцифри.

Нагадаємо, що внутрішні переселенці мають можливість стати на облік для отримання державної допомоги до 30 квітня.

Читайте також

1