У Зеленського відповіли на прохання Меджлісу повернути з Сирії українців

Спецслужби і дипломати вивчають ситуацію по кожному українцеві, які знаходяться в таборі біженців
У Зеленського відповіли на прохання Меджлісу повернути з Сирії українців
Фото: Офіс Президента України / Facebook
2 Жовтня 2020, 13:11
читать на русском

Представники Меджлісу продовжують звертатися до влади з проханням повернути застряглих в Сирії українців. В Офісі президента заявляють, що компетентні органи займаються цим питанням. Але в той же час закликали не афішувати інформацію про наших громадян, оскільки це може поставити їх під загрозу.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

В ОПУ пояснили, що над цим професійно працюють, перш за все, дипломати, спеціальні служби та розвідка. Зазначило, що окремі представники Меджлісу у зв'язку з об’єктивними обставинами просто не можуть бути детально поінформованими щодо конкретики в тій діяльності, яка здійснюється для повернення додому, в Україну, наших громадян із таких гарячих точок, як Сирія.

Очевидно, що питання про повернення людей саме з тієї зони конфлікту не можна зводити до простих медійних «емоційних образів про жінок і дітей». Кожен із дорослих людей, що перебували в тому регіоні на територіях, так чи інакше контрольованих ІДІЛ, має певну особисту історію. Яку потрібно досконало вивчити. Крім того, з метою евакуації наших громадян з табору «Аль-Хол» спеціальні органи України проводять низку практичних заходів, зокрема негласних, щодо моніторингу безпекової ситуації та пошуку дійсно можливих шляхів евакуації. Це також потрібно враховувати, - додала пресслужба.

Читайте також

 Безумовним обов'язком нашої держави є порятунок кожного нашого громадянина в обставинах, що загрожують життю та здоров'ю. Тому немає жодного сумніву, що Україна обов'язково поверне додому кожного українця, який висловлює таке бажання. Але маємо пам'ятати також і про безпеку всіх громадян України – як удома, так і за кордоном. Тим паче що переважна більшість утримуваних українських біженців у Сирії є вихідцями з тимчасово окупованого Криму, де проживають їхні близькі родичі. Публічне розголошення інформації щодо присутності наших громадян у Сирії абсолютно точно може призвести до утисків, затримань з боку спеціальних органів РФ їхніх близьких та осіб, з якими вони контактували в Криму, - відзначили в Офісі президента.

В Офісі президента України закликають представників Меджлісу не політизувати роботу української розвідки, спеціальних служб і дипломатів. Додали, що від Меджлісу вони очікують конкретної роботи у тих питаннях, які входять безпосередньо до його компетенції. Зокрема це стосується й запропонованого Президентом Володимиром Зеленським створення міжнародної платформи для обговорення питання деокупації Криму. Активної промоції цієї ініціативи на будь-яких світових майданчиках, зокрема медійних. Це справді той напрямок, який потребує максимальної активності саме представників Меджлісу.

Нашим спільним завданням має бути напрацювання рішень для якнайшвидшого повернення Криму під контроль Української держави, - зазначила пресслужба.

Нагадаємо, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу України допомогти повернути на батьківщину 100 українських жінок і дітей з сирійського табору біженців Ель-Холл.