Україна досі не отримала підтвердження щодо судового процесу авіакатастрофи МАУ

Іран пообіцяв надати доступ до матеріалів суду в Тегерані
Україна досі не отримала підтвердження щодо судового процесу авіакатастрофи МАУ
Авіакатастрофа в Ірані (Фото: IRNA)

Іран пообіцяв надати Україні доступ до матеріалів справи у суді щодо збиття літака МАУ в Тегерані.

Про це написав заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов в Twitter.

Родичі жертв рейсу PS752 питають про завершення переговорів України і Ірану. Офіційного підтвердження про початок судового процесу ми так і не отримали. Проте Іран пообіцяв надати слідству України доступ до матеріалів справи в суді в Тегерані, а також дані з кваліфікації злочину та міри відповідальності, - заявив він.

Читайте також


Контекст. Вранці 8 січня літак Boeing 737-800NG авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS752 з Тегерана до Києва був збитий одразу після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану. В результаті авіакатастрофи загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажири).

22 грудня організація цивільної авіації Ірану представила остаточний технічний звіт про катастрофу літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS752.  Літак був збитий після вильоту з Тегерана зенітною ракетою через людську помилку.

30 грудня Іран заявив, що виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям загиблих у катастрофі літака МАУ.

8 січня Україна, Афганістан, Велика Британія, Канада та Швеція закликали Іран терміново надати повне та всебічне пояснення катастрофи літака МАУ, який рівно рік тому був збитий в Тегерані.