Україна має нові інструменти для пошуку безвісти зниклих - Лубінець

Відтепер за пошуком зниклих можна звертатися до офісу українського омбудсмана
Головне
Україна має нові інструменти для пошуку безвісти зниклих - Лубінець
Дмитро Лубінець Фото: https://t.me/UkraineMediaCenterKyiv
19 Січня 2023, 14:14
читать на русском

В Україні запроваджується новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

"За результатами досягнутих під час зустрічі в м. Анкарі з уповноваженою РФ з прав людини Тетяною Москальковою домовленостей, з позиції Офісу уповноваженого Верховної ради України з прав людини запроваджується новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відтепер громадяни України можуть звертатися до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини щодо отримання або перевірки необхідних даних про зниклих безвісти осіб, які можуть перебувати на території РФ або на тимчасово окупованих територіях України.

"За результатами комунікації з російською стороною Офіс омбудсмана України надаватиме відповіді громадянам України, громадським об’єднанням та всім, хто звернувся за допомогою", - додав Лубінець.

Громадянам поясняють, що для всебічної та ефективної взаємодії пропонується при підготовці звернень надавати розгорнуту інформацію стосовно осіб, які розшукуються. Громадським об’єднанням, установам та організаціям, що опікуються окресленими питаннями, радять надавати наявні документи комплексно, списками осіб, які розшукуються, із наявними та необхідними для пошуку даними.

До Офісу омбудсмана України можна звернутись за телефоном гарячої лінії 0800-50-17-20, 044-299-74-08, або в інший спосіб, вказаний на офіційному сайті.

Нагадаємо, через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україні деякі сім'ї військових та цивільних зіткнулися з тим, що їх рідні та близькі зникли безвісти. В Офісі Уповноваженого зі зниклих безвісти закликали родичів зниклих безвісти дотримуватися правил інформаційної безпеки в Інтернеті.

Читайте також