Україна отримала американські патрульні катери типу Island - фото

Катери забезпечуватимуть безпеку в акваторіях Чорного та Азовського морів
Україна отримала американські патрульні катери типу Island - фото
Патрульні катери типу Island Фото: facebook.com/navy.mil.gov.ua
23 Листопада 2021, 11:15
читать на русском

США передали Україні патрульні катери типу Island, які прибули до України 23 листопада на борту судна Ocean Grand.

Про це повідомила пресслужба Військово-Морських сил ЗСУ України.

Сьогодні, 23 листопада на борту судна "Ocean Grand" з міста Балтімор, штат Меріленд, США до України прибули 2 катери типу "Island", які отримали назви "Фастів" та "Суми", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України. Попереду, вже у супроводі кораблів ВМС, кінцева зупинка маршруту - Одеський морський торговельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування.

Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Ми високо цінуємо вклад Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Він вважає, що, надаючи допомогу у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку. Ці патрульні катери забезпечуватимуть безпеку в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Нагадаємо, що нещодавно, на верфі Берегової охорони США відбувся черговий випуск українських моряків, які пройшли 6-ти тижневий спеціальний курс додаткової підготовки для служби на Island.

Своєю чергою передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги США Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємосумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО.

Читайте також