Українські правозахисники стали одними з лауреатів Нобелівської премії миру

Премію українці розділили з правозахисниками з росії та Білорусі
Головне
Українські правозахисники стали одними з лауреатів Нобелівської премії миру
7 Жовтня 2022, 14:24
читать на русском

Сьогодні відбулось вручення Нобелівської премії миру 2022. Одним з лауреатів став українська правозахисна організація "Центр громадянських свобод".

Про це йдеться у Twitter-акаунті пресслужби Нобелівської премії.

Норвезький Нобелівський комітет прийняв рішення присудити Премію миру 2022 року правозахиснику з Білорусі Алесю Беляцькому, російській правозахисній організації "Меморіал" та українській правозахисній організації "Центр громадянських свобод", - пише пресслужба.

Нагадаємо, вчора лауреатом Нобелівської премії 2022 в області літератури стала французька письменниця Анні Ерно "за сміливість і клінічну гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуження і колективні обмеження особистої пам'яті".

5 жовтня лауреатами Нобелівської премії 2022 в області хімії стали одразу троє вчених, а саме Каролін Бертоцці, Баррі Шарплесс й Мортен Мелдал.

4 жовтня оголосив лауреатів Нобелівської премії у галузі фізики. Ними стали дослідники у галузі квантової фізики Ален Аспе, Джон Клаузер та Антон Целлінгер. Премію присудили із формулюванням "за експерименти із заплутаними фотонами, встановлення порушення нерівностей Белла та новаторську квантову інформатику".

3 жовтня, відбулось вручення Нобелівської премії 2022 з фізіології та медицини. Лауреатом став шведський біолог, фахівець з еволюційної генетики Сванте Паабо "за його відкриття, що стосуються геномів вимерлих гомінідів та еволюції людини".

1