Укрзалізниця розповіла про безкоштовні послуги у потягах: як скористатися

Пасажири можуть користуватися мікрохвильовкою, ременями безпеки та холодильниками
Укрзалізниця розповіла про безкоштовні послуги у потягах: як скористатися
Вагон потяга (Фото: Укрзалізниця)
19 Листопада 2022, 17:37
читать на русском

Купуючи квиток "Укрзалізниці", не всі пасажири знають про те, якими послугами вони можуть користуватися у потягах абсолютно безплатно. Їхня вартість закладена у вартість квитка, як паперового, так і електронного.

Про це повідомила пресслужба "Укрзалізниці".

По-перше, пасажири "Укрзалізниці" мають право безкоштовно користуватися туалетами на залізничних вокзалах та станціях, через які курсує поїзд. Платні зали очікування з послугами підвищеного комфорту працюють на деяких вокзалах.

Кожен пасажир має право звернутися до провідника та отримати безплатний окріп, якщо це необхідно. За законом перевізник зобов'язаний забезпечувати пасажирів безкоштовною питною водою. Інші напої (чай, кава, сік) оплачуються окремо. Пасажири можуть включити безплатний чай у вартість свого квитка під час оплати  онлайн. Тоді провідник сам запропонує вам принесли напій у вибраний вами час.

Мало хто знає, але всі пасажири можуть безплатно користуватися холодильником та мікрохвильовою піччю, які знаходяться у купе провідника.

Якщо пасажир боїться висоти або почувається некомфортно на верхній полиці, він має право безкоштовно отримати спеціальні ремені безпеки. Вони мають бути у кожному вагоні.

Кожен пасажир, який з будь-якої причини проїхав свою зупинку, має право безплатно повернутись назад. Для цього необхідно звернутися до начальника поїзда та пред'явити квиток. Після цього буде складено відповідний акт про продовження дії квитка.

Якщо купе обладнане кондиціонером, але він не працює, попередивши провідника, пасажир має право пересісти у вагон з робочим кондиціонером, за наявності там вільних місць.

Нагадаємо, Укрзалізниця презентувала оновлений графік руху поїздів, яким передбачено 14 нових рейсів, серед яких 4 поїзди міжнародного сполучення до Кишинева, Перемишля, Хелма та Відня, 4 запроваджені протягом 2022 року нові рейси Інтерсіті+, а також одразу 58 оптимізованих рейсів по Україні й за кордон.

Читайте також

1