В Івано-Франківській області хакер створив "армію ботів" та здійснював спам-атаки

Завдяки цьому йому вдавалося зламувати вебсайти
В Івано-Франківській області хакер створив "армію ботів" та здійснював спам-атаки
Працівники СБУ Фото: ssu.gov.ua
12 Жовтня 2021, 04:08
читать на русском

СБУ блокувала діяльність "армії ботів", яка поширювала вірусні програми і здійснювала DDoS- та спам-атаки.

Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.

Зазначається, що СБУ викрила хакера з Івано-Франківської області, який створив та адміністрував потужний ботнет – автоматизовану мережу з понад 100 тисяч фейкових облікових записів. Через неї він здійснював DDoS- та спам-атаки, виявляв уразливості вебсайтів та зламував їх.

Окрім кібератак і зламування сайтів він займався підбором паролів до скриньок електронної пошти на віддалених платформах так званим "брутфорсом", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в СБУ, замовників знаходив на закритих форумах та у чатах Telegram, а розрахунки з "клієнтами" здійснював через заборонені в Україні електронні платіжні системи. При цьому прикарпатець є представником російської електронної системи миттєвих розрахунків Webmoney, на яку поширюється дія санкцій РНБО.

Хакер виготовляв і видавав користувачам атестати підсанкційної платіжної системи, які використовуються для проведення трансакцій.

Правоохоронці провели обшуки за місцем реєстрації та фактичного проживання злочинця, було вилучено комп’ютерне обладнання із доказами протиправної діяльності.

Наразі організатору ботнету готується повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) та ст. 363-1 (перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку шляхом масового розповсюдження повідомлень електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що Служба безпеки України виявила у Дніпрі ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ. Її потужність становила понад 5 тисяч ботів.

Читайте також

1