В Конгресі США запропонували оголосити Україну країною "НАТО-плюс"

Відповідний законопроєкт планують внести на розгляд конгресменів
В Конгресі США запропонували оголосити Україну країною "НАТО-плюс"
Конгрес США Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa
11 Січня 2022, 16:33
читать на русском

Група республіканців-конгресменів має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною "НАТО-плюс". Завдяки цьому документу Україна отримає додаткову військову підтримку від США. Також буде ініційовано перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Провідний республіканець у комітеті Палати представників із міжнародних справ Майкл Маккол, який є головним ініціатором законопроєкту, заявив, що у дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили.

За його словами, російський президент Володимир Путін має взяти до уваги, що Конгрес США не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших  союзників і партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі.

Законопроєкт, запропонований групою республіканців, забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах стягування Росією своїх військ до її кордонів. Документ також визначає Україну як країну "НАТО-плюс", щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг.

Член палати представників Майк Роджерс зазначив, що цей законопроєкт суттєво збільшить фінансування поставок летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії.

Нагадаємо, що влада Сполучених Штатів Америки наприкінці грудня санкціонувала виділення Україні додаткової безпекової допомоги у розмірі 200 млн доларів.

Читайте також

1