Новорічний стіл-2024: смаколики без фанатизму

Комітет 75-ї сесії Генасамблеї ООН схвалив український проєкт оновленої резолюції по ситуації з правами людини в окупованому Криму, однак 22 країни проголосували проти.
Про це повідомляє Главком.
Проти проєкту України проголосували 22 держави - Вірменія, Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Ангола, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Гвінея, Індія, Іран, М'янма, Філіппіни, Судан, Сирія, Венесуела, Нікарагуа і Зімбабве.
Підтримали проєкт резолюції 65 держав. Серед них - Україна, країни G7 (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Італія, Франція, Японія), Азербайджан, Туреччина, Австралія, Австрія, Ізраїль, Польща та інші.
Утрималися від голосування 85 держав.
Очікується, що Генасамблея проголосує за резолюцію в грудні.
Читайте також
Нагадаємо, третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив проєкт оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму. Міністерство закордонних справ України вітає це рішення комітету ГА ООН. Як пояснюють у відомстві, оновлений документ підготували на основі двох останніх доповідей генсека ООН, у яких йдеться про численні факти масових порушень прав людини на окупованих територіях.
У проєкт резолюції також міститься заклик до посилення взаємодії, зокрема, в рамках міжнародних платформ, для тиску на Росію з метою змушення її до виконань міжнародних зобов'язань.
Крім того, в резолюції вимагають від Росії негайного припинення вчинення грубих порушень прав людини та забезпечити безперешкодний доступ на територію Криму представникам Моніторингової місії ООН та СММ ОБСЄ.