В Україні можуть запровадити універсальну соцдопомогу для малозабезпечених

Допомога гарантуватиме мінімально необхідний для життя рівень доходів
В Україні можуть запровадити універсальну соцдопомогу для малозабезпечених
Гроші, готівка (фото: УНІАН)
14 Травня 2022, 09:12
читать на русском
Після війни в Україні може бути запроваджена універсальна соціальна допомога, яка гарантуватиме мінімально необхідний для життя рівень, в першу чергу, непрацездатним людям.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Як зазначається, одним із напрямків трансформацій сфери соціального захисту, направлених на післявоєнне відновлення України, може стати впровадження універсальної соціальної допомоги, яка залежатиме від рівня доходів та складу домогосподарства, і гарантуватиме мінімально необхідний для життя рівень, в першу чергу, непрацездатним людям.

Її пропонується впровадити на заміну розгалуженій системі соціальних виплат, які часто призначаються відповідно до законодавчих статусів, що є спадком радянських підходів. Універсальна соціальна допомога забезпечить максимальну адресність, її буде легко адмініструвати, цифровізувати, проводити її верифікацію, - йдеться у повідомленні.

У Мінсоцполітики запропонували міжнародним експертам з USAID долучитися до розробки механізму її впровадження.

Нагадаємо, в Україні спростили процедуру надання допомоги безробітним. Для підтвердження статусу на час війни людям не обов’язково особисто відвідувати центр зайнятості.

Читайте також

1