В Україні почав діяти спеціальний механізм виплати субсидій, пільг та грошових допомог

Спецмеханізм застосовано для мешканців семи областей
В Україні почав діяти спеціальний механізм виплати субсидій, пільг та грошових допомог
Купюри, гривня Фото: УНІАН
11 Березня 2022, 11:44
читать на русском

Спеціальний механізм виплати субсидій, пільг та грошових допомог в березні буде застосовано в окремих містах та районах 7 областей.

Про це повідомила міністерка соцполітики Марина Лазебна.

За її словами, цей механізм передбачає проведення Міністерством соціальної політики централізованого нарахування грошових допомог, пільг та субсидій і залучення Ощадбанку для перерахування виплат людям з населених пунктів, де органи соціального захисту не мають можливості працювати через активні бойові дії та забезпечувати нарахування і виплату таких допомог.

На момент прийняття рішення про застосування такого механізму неможливість провести нарахування спостерігалась у понад 60 містах та районах 10 областей.

Протягом 7-9 березня органи соціального захисту в окремих регіонах змогли частково відновити роботу та провести фінансування соціальних виплат.

Таким чином, на основі інформації від регіонів станом на 10 березня, Мінсоцполітики застосовує механізм виплати грошових допомог, пільг та субсидій у окремих містах і районах 7 областей:

• Донецька область: Волноваський, Маріупольський райони та місто Маріуполь;
• Запорізька область: Василівський, Пологівський райони та міста Енергодар і Токмак;
• Луганська область: всі міста і райони;
• Миколаївська область: Миколаївський район;
• Сумська область: Охтирський район в межах колишнього Тростянецького району;
• Харківська область: Ізюмський, Куп’янський райони та міста Харків і Куп’янськ;
• Чернігівська область: Новгород-Сіверський, Прилуцький, Корюківський, Чернігівський райони та місто Чернігів.

Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики проводить у цих містах і районах централізоване нарахування грошових допомог, пільг та житлових субсидій. Орієнтовно цей процес триватиме 3-4 дні. Після цього фінансування буде спрямовано до АТ "Ощадбанк", який забезпечить перерахування виплат отримувачам, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що в рамках спеціального механізму виплату грошових допомог, пільг та житлових субсидій здійснюватиме АТ "Ощадбанк" наступним чином:

• Тим громадянам, які одержували виплати через банки, Ощадбанк перерахує кошти на їхні банківські рахунки.
• Тим громадянам, які отримували виплати через Укрпошту, Ощадбанк здійснить грошовий переказ через міжнародну платіжну систему MY TRANSFER.

Для того, щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення Ощадбанку на території України. Зробити це можна протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів.

Читайте також