В Україні встановлено заборону на експорт коксівного вугілля

Це потрібно для безпечного проходження опалювального сезону
В Україні встановлено заборону на експорт коксівного вугілля
Вугілля / Фото: facebook.com/minenergoUkraine
8 Вересня 2022, 16:24
читать на русском

Український уряд встановив заборону на експорт коксівного вугілля.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

Так, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про внесення зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1424". Вона передбачає внесення коксівного вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено.

Це рішення було прийнято з метою забезпечення належної підготовки та проходження опалювального сезону, зокрема, накопичення достатніх запасів палива для теплової генерації.

А також для запобігання зловживанню та маніпуляціям із якістю вугілля, яке може бути використане для роботи теплової генерації під час опалювального сезону, а замість цього спрямовувалось на експорт, - йдеться у повідомленні.

Державними стандартами дозволяється використовувати коксівне вугілля у складі паливних сумішей для ТЕС, ТЕЦ і котелень.

У Міненерго наголосили, що таким чином коксівне вугілля може розглядатися як складова паливного балансу для теплової генерації в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/23.

Нагадаємо, у червні цього року за ініціативи Міненерго урядовою постановою було закріплено заборону на експорт природного газу українського походження, мазуту та вугілля (окрім коксівного).

Читайте також

1