В Україні зросли розміри допомоги по вагітності і пологах

Середній розмір декретної виплати зріс та вже становить 49,5 тисяч гривень
В Україні зросли розміри допомоги по вагітності і пологах
Вагітність (фото: Pexels)
19 Жовтня 2022, 17:29
читать на русском

Від початку 2022 року близько 80 000 жінок звернулися до Фонду соціального страхування України (ФССУ) за допомогою по вагітності та пологам. Українки можуть дистанційно оформити лікаряний та отримувати декретні виплати навіть під час війни.

Про це повідомляє пресслужба ФССУ.

Фонд продовжує фінансувати декретну допомогу попри умови воєнного стану, неможливість окремих роботодавців опрацювати е-лікарняні своїх працівниць і навіть у разі виїзду застрахованої особи за кордон.

Середній розмір декретної виплати від ФССУ зріс та вже становить 49,5 тисяч гривень за підсумками серпня. Ця сума на 4,6 тисячі більша, ніж за серпень 2021 року.

У ФССУ нагадали, що допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом та виплачується застрахованій особі у повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який створюється з 30 тижня вагітності.

Розмір декретної допомоги обчислюється як розмір середньоденної зарплати  помножений на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Зазвичай вона триває 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів). Однак у разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень додатково до основного видається листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за кошти ФССУ.

Допомога по вагітності та пологах від Фонду компенсує 100% втраченої заробітної плати (доходу) незалежно від тривалості страхового стажу жінки, – йдеться у повідомленні.

У Фонді соцстрахування зазначили, що особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менш ніж шість місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Дата фінансування допомоги прямо залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку за лікарняним працівниці.

Нагадаємо, переселенці за кордоном можуть оформити е-лікарняний та отримати соціальні виплати.

Читайте також

1