ВАКС виправдав фігурантів "зернової" справи про розтрату 88 млн гривень

Прокурори не змогли довести провину обвинувачених
ВАКС виправдав фігурантів "зернової" справи про розтрату 88 млн гривень
Елеватор Фото: УНІАН
29 Вересня 2021, 20:07
читать на русском

Вищий антикорупційний суд виправдав фігурантів справи про розтрату 88 мільйонів гривень Державної продовольчої зернової корпорації.

Про це повідомили на Telegram-каналі Transparency International.

Сьогодні (29 вересня, - ред.) колегія суддів Антикорсуду ухвалила вирок колишньому в.о. голови Державної продовольчої зернової корпорації України (ДПЗКУ) Валерію Томіленку. Його обвинувачували у розтраті державних коштів, - йдеться ​у повідомленні. ​

Суд зазначив, що прокурорам не вдалось довести вину Томіленка та директорів елеваторів Шквирі та Селюченка. Тому колегія суддів винесла виправдальний вердикт та постановила зняти арешт з помешкань та транспортних засобів обвинувачених. Їм також повернуть заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень.

САП оскаржуватиме виправдальний вирок

Спеціалізована прокуратура повідомила, що прокурори готують апеляційну скаргу на вирок Вищого антикорупційного суду від 29.09.2021, яким керівника ПАТ "Державна зернова корпорація України" Томіленка та двох директорів інших товариств визнали  невинуватими у розтраті понад 88 млн гривень коштів корпорації.

Зазначається, що прокурор не погоджується з вказаним рішенням суду та оскаржить його в суді апеляційної інстанції.

Що відомо про "зернову" справу

За версією слідства, у 2015 році Томіленко вчинив розтрату близько 88 млн грн держкорпорації у змові з двома директорами елеваторів.

Так, Томіленко підписав угоди про постачання кукурудзи за повною передоплатою. З Рокитнянським комбінатом домовилися про 16,6 тис. тонн зерна, а з Васильківхлібопродуктом — про 11,683 тонни. Фактично зерно було відсутнє, але Томіленко вказав перерахувати комбінатам майже 50 млн грн і 38,5 млн грн.

Проте товар, який було заначено в договорах, був відсутній на підприємствах, а керівник корпорації взагалі не мав наміру виконувати зазначені угоди. При цьому, керівництво ДПЗКУ декларувало отримання прибутку за обома договорами.

Як наслідок, корпорація втратила понад 88 млн гривень, які після перерахування як передоплати, були використані третіми особами на задоволення власних потреб.

26 липня 2016 року Томіленка затримали, а 22 серпня його заарештували з можливістю внесення застави 5 млн грн. Наступного дня за Томіленка внесли заставу, а на рахунки держпідприємства повернули 34 млн грн. Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.

30 вересня 2019 року Святошинський райсуд передав справу до Вищого антикорупційного суду. 18 листопада прокурор САП оголосив обвинувальний акт. А 29 вересня Томіленка, Шквирю та Селюченка виправдали.

Читайте також

1