Вчені знайшли у пиві понад тисячу різноманітних речовин

Виявили майже вісім тисяч іонів з унікальними масами та формулами
Вчені знайшли у пиві понад тисячу різноманітних речовин
Пиво, компанія друзів фото: pexels
25 Серпня 2021, 01:04
читать на русском

Німецькі вчені з Мюнхенського технічного університету виявили приблизно 7700 іонів з унікальними масами та формулами, включаючи ліпіди, пептиди, нуклеотиди, феноли, органічні кислоти, фосфати та вуглеводи, з яких близько 80% ще не описані в хімічних базах даних.

Про це повідомляє SciTechDaily.

Тут ми розкриваємо величезну хімічну різноманітність пива з десятками тисяч унікальних молекул. Ми показуємо, що це різноманіття походить від різноманітності сировини, переробки та бродіння, - повідомив Стефан П’єцонка, аспірант Технічного університету Мюнхена.

Як зазначається, вчені виявили майже 7700 іонів, проте кожна формула в деяких випадках може охоплювати до 25 різних молекулярних структур, а це у свою чергу дорівнює понад 100 тисяч унікальних речовин.

У повідомленні наголошується, що було досліджено  467 видів пива, звареного в США, Латинській Америці, Європі, Африці та Східній Азії. Зокрема лагери, крафтове та абатське пиво, пиво верхнього бродіння та інші.

Пиво є прикладом величезної хімічної складності. І завдяки останнім удосконаленням в аналітичній хімії, порівнянних за потужністю з триваючою революцією в технології відеодисплеїв із постійно зростаючою роздільною здатністю, ми можемо виявити цю складність у безпрецедентних деталях, - говорить професор Філіпп Шмітт-Копплін, голова Всебічної платформи харчової промисловості Мюнхенського технічного університету та аналітичного відділу Дослідницький підрозділ BioGeoChemistry Центру Гельмгольца в Мюнхені.

Нагадаємо, науковці з Університетського коледжу Лондона з'ясували, що алкоголь у мінімальних кількостях корисний для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання.

Читайте також

1